روش های ارسال

سرعت خرید را لمس کنید


در روزهای عادی، سفارش‌ طبق رویه‌های زیر ارسال می‌شود. در شرایط ویژه مانند جشنواره‌ها یا روزهای شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه، برحسب روش و محل دریافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رویه‌های زیر صورت نگیرد.

۱- از طریق پست

الف) پست سفارشی

ب) پست پیشتاز

در صفحه پرداخت قسمت روش حمل و نقل ارسال از طریق پست به شیوه های سفارشی و یا پیشتاز درنظر گرفته شده است که شما می توانید با انتخاب هرکدام از آنها هزینه ارسال را مشاهده و سپس اقدام به نهایی کردن خرید خود نمایید.

طبیعی است هزینه ارسال پست پیشتاز بیشتر است ولی سرعت ارسال و امنیت ارسال آن هم بسیار بیشتر از روش سفارشی است. در روش پست پیشتاز معمولا بین ۲ تا ۳ روز کاری جهت ارسال کالا به نقاط مختلف کشور زمان مورد نیاز است.

۲- ارسال از طریق تیپاکس

روش دیگری هم جهت ارسال اجناس به نقاط مختلف کشور وجود دارد به نام تیپاکس که در صورت انتخاب این روش و ارسال سفارش به آدرس خریدار هزینه آن در هنگام تحویل از مشتری دریافت خواهد شد. که با توجه به وزن، حجم و مسافت این هزینه متفاوت است.

در این روش هزینه حمل و نقل در فاکتور ثبت نخواهد شد و کل هزینه در هنگام تحویل مرسوله توسط شرکت تیپاکس از مشتری دریافت خواهد شد.

در حال حاضر بیشتر نقاط کشور تحت پوشش این روش می باشد ولی جهت اطلاع از شهرها و نقاط تحت پوشش می توانید به سایت این شرکت به آدرس http://tipaxco.com مراجعه نمایید.

۳- روش ارسال به وسیله باربری

جهت ارسال اجناس حجیم توصیه می کنیم از این روش استفاده کنید که در آن سفارش شما به وسیله شرکت های باربری به سراسر کشور ارسال خواهد شد. هزینه ارسال در این روش در محل تحویل از مشتری دریافت خواهد شد.

۴- روش ارسال با نرخ ثابت

در برخی از زمانها ایران شاپز جهت رعایت حال مشتریان با دریافت یک هزینه ثابت برای تمام مرسولات (بدون درنظر گرفتن وزن، حجم و مسافت) اقدام به ارسال مرسوله ها خواهد کرد.

دراین صورت در برگه تسویه حساب روش حمل و نقل مبلغ ثابت ذکر شده و مبلغ آن حداقل مقدار ممکن خواهد بود.

در این روش ایران شاپز سفارش مشتری را ترجیحا با تیپاکس و در غیراینصورت به وسیله پست سفارشی ارسال خواهد کرد.

نکات مهم:

۱- همیشه آدرس دقیق پستی را به همراه کد پستی در برگه صورتحساب خود وارد کنید تا از برگشت خوردن مرسوله خودداری شود.

۲- چنانچه در برخی ساعات شبانه روز کسی در محل آدرس شما حضور ندارد، جهت جلوگیری از برگشت خوردن سفارش در بخش نکات ارسال، نکاتی را می توانید ذکر کنید که مثلا بسته به همسایه روبرو یا … تحویل داده شود و یا حتی المقدور در ساعات خاصی بسته تحویل شود.

۳- در هنگام تحویل بسته دقت کنید که اولا بسته به هیچ وجه باز و یا مخدوش نباشد و بسته دریافتی متعلق به خود شما باشد و محتویات آن را نیز با صورتحساب خود تطبیق دهید در صورت هرگونه مغایرت بدون باز کردن محتویات از دریافت آن خودداری کرده و برگشت بزنید.